شب پانزدهم: از شبهاى پربرکت است، و در آن چند عمل مستحبّ است: اوّل: غسل کردن. دوّم: زیارت امام حسین علیه السّلام. سوم: شش رکعت نماز که در هر رکعت پس از سوره «حمد» سوره‏هاى «یس» و «تبارک الّذى بیده الملک و «قل هو الله احد» خوانده شود. چهارم: صد رکعت نماز بخواند، در هر رکعت پس از سوره «حمد» ده‏ مرتبه سوره «توحید» خوانده شود. شیخ مفید در کتاب» مقنعه «از حضرت امیر المؤمنین علیه السّلام روایت کرده که‏ هرکه این عمل را بجا آورد حق تعالى ده فرشته به سوى او مى‏فرستد، تا دشمنانش را از پرى و آدمى از او دور کنند، و هنگام مرگ او سى فرشته مى‏فرستد، که او را از عذاب دوزخ ایمن کنند. پنجم: روایت شده که از امام صادق علیه السّلام‏ پرسیدند: چه مى‏فرمایى در حق کسى‏که در شب نیمه ماه رمضان کنار قبر امام حسین علیه السّلام حاضر شود؟ حضرت فرمود: خوشا به حال کسى‏که در شب نیمه ماه رمضان پس از نماز عشا ده رکعت نماز کنار قبر آن حضرت بجار آورد، البته این نماز غیر از نافله شب مى‏باشد، و بخواند در هر رکعت پس از سوره «حمد» ده مرتبه «توحید» را، و به خداى تعالى‏ از آتش دوزخ پناه ببرد، خدا او را نجات یافته از آتش ثبت مى‏کند، و از دنیا نرود تا فرشتگانى را در خواب ببیند، که او را به بهشت بشارت مى‏دهند، و نیز فرشتگانى که او را از آتش ایمن مى‏کنند. روز نیمه ماه رمضان: در چنین روزى در سال دوم هجرى ولادت باسعادت حضرت امام حسن مجتبى علیه السّلام واقع شد، و شیخ مفید فرموده: ولادت امام محمّد تقى علیه السّلام در چنین روزى در سال صدونودوپنج هجرى بوده، اما مشهور از علما برآنند که آن در غیر این روز بوده است، به هر صورت این روز روز بسیار شریفى است، و دادن صدقات‏ و بخششها در این روز فضیلت بسیار دارد.

این وب سای بخشی از پورتال اینترنتی انهار میباشد. جهت استفاده از سایر امکانات این پورتال میتوانید از لینک های زیر استفاده نمائید:
انهار بانک احادیث انهار توضیح المسائل مراجع استفتائات مراجع رساله آموزشی مراجع درباره انهار زندگینامه تالیفات عربی تالیفات فارسی گالری تصاویر تماس با ما جمادی الثانی رجب شعبان رمضان شوال ذی القعده ذی الحجة محرم صفر ربیع الثانی ربیع الاول جمادی الاول نماز بعثت محرم اعتکاف مولود کعبه ماه مبارک رمضان امام سجاد علیه السلام امام حسن علیه السلام حضرت علی اکبر علیه السلام میلاد امام حسین علیه السلام میلاد حضرت مهدی علیه السلام حضرت ابالفضل العباس علیه السلام ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها پاسخ به احکام شرعی مشاوره از طریق اینترنت استخاره از طریق اینترنت تماس با ما قرآن (متن، ترجمه،فضیلت، تلاوت) مفاتیح الجنان کتابخانه الکترونیکی گنجینه صوتی پیوندها طراحی سایت هاستینگ ایران، ویندوز و لینوکس
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انهار میباشد. http://portal.anhar.ir