چهارم: کفعمى و غیر او از حضرت باقر علیه السّلام روایت کرده‏اند، هرکه‏ سورّ قدر را بعد از نماز صبح ده مرتبه، و هنگام گذشتن آفتاب از وقت ظهر شرعى ده مرتبه، و بعد از عصر ده مرتبه بخواند، دوهزار نویسنده عمل را به اندازه سى‏سال به زحمت اندازد، و همچنین از آن حضرت روایت شده، هرکه آن را هفت مرتبه بعد از طلوع‏ فجر بخواند، هفتاد صف از ملائکه هفتاد صلوات بر او فرستند، و هفتاد مرتبه به او ترحّم کنند. و از امام جواد علیه السّلام ثواب زیادى نقل‏ شده براى کسى‏که سوره قدر را در شبانه‏روز، هفتادوشش مرتبه به این صورت بخواند: بعد از طلوع فجر و پیش از نماز صبح‏ هفت مرتبه، بعد از نماز صبح ده مرتبه و بعد از گذشتن آفتاب از وقت ظهر شرعى و پیش از نافله ده مرتبه، و بعد از نافله‏هاى ظهر بیست‏ویک مرتبه، و بعد از نماز عصر ده مرتبه، و بعد از عشا هفت مرتبه، و در وقت خواب یازده مرتبه. از جمله ثوابش این است که‏ حق تعالى هزار فرشته بیافریند، که در سى‏وشش هزار سال، ثواب آن را براى او بنویسند. پنجم: ابن بابویه و سایر علما رحمهم الله به سند معتبر از حضرت باقر علیه السّلام روایت کرده‏اند که حضرت رسول صلى الله علیه و آله فرمود: هرکه هر روز در پى نماز صبح ده مرتبه بگوید: سبحان الله العظیم و بحمده و لا حول و لا قوّة الا بالله العلى العظیم. حق تعالى او را از کورى‏ و دیوانگى و خوره و پریشانى و زیر آوار ماندن و بى‏خرد شدن در پیرى عافیت مى‏دهد. ششم: در کتاب بلد الأمین از امیر مؤمنان‏ علیه السّلام روایت کرده: رسول خدا صلى الله علیه و آله فرموده: هرکه مى‏خواهد خدا در اجل او تأخیر اندازد، و او را بر دشمنانش یارى دهد، و از مرگهاى ناخوشایند نگاهش دارد، باید هر بامداد و پسین بر این دعاها مداومت نماید، سه مرتبه بگوید:
سُبْحانَ اللهِ مِلاَْ الْمیزانِ وَمُنْتَهَى الْعِلْمِ وَمَبْلَغَ الرِّضا وَزِنَةَ الْعَرْشِ وَسَعَةَ الْکُرْسِىِّ
منزّه است خدا، و پرى ترازو، و ‌‌نهایت دانش، و سرحدّ خشنودى، و سنگینى عرش، و پهناى‏ کرسى
و سه مرتبه بگوید:
اَلْحَمْدُ للهِ مِلاَْ الْمیزانِ وَمُنْتَهَى الْعِلْمِ وَمَبْلَغَ الرِّضا وَزِنَةَ الْعَرْشِ وَسَعَةَ الْکُرْسِىِّ
ستایش خداى را به پرى ترازو، و ‌‌نهایت دانش، و سرحدّ خشنودى و سنگینى عرش، و پهناى کرسى
و سه مرتبه بگوید:
لا اِلهَ اِلّا اللهُ مِلاَْ الْمیزانِ وَمُنْتَهَى الْعِلْمِ وَمَبْلَغَ الرِّضا وَزِنَةَ الْعَرْشِ وَسَعَةَ الْکُرْسِىِّ
معبودى جز خدا نیست، به پرى ترازو و ‌‌نهایت دانش، و سرحدّ خشنودى، و سنگینى عرش، و پهناى کرسى
و سه مرتبه بگوید:
اللهُ اَکْبَرُ مِلاَْ الْمیزانِ وَمُنْتَهَى الْعِلْمِ وَمَبْلَغَ الرِّضا وَزِنَةَ الْعَرْشِ وَسَعَةَ الْکُرْسِىِّ
خدا بزرگ‏‌تر است، به پرى ترازو، و نهایت‏ دانش، و سرحدّ خشنودى، و سنگینى عرش، و پهناى کرسى

این وب سای بخشی از پورتال اینترنتی انهار میباشد. جهت استفاده از سایر امکانات این پورتال میتوانید از لینک های زیر استفاده نمائید:
انهار بانک احادیث انهار توضیح المسائل مراجع استفتائات مراجع رساله آموزشی مراجع درباره انهار زندگینامه تالیفات عربی تالیفات فارسی گالری تصاویر تماس با ما جمادی الثانی رجب شعبان رمضان شوال ذی القعده ذی الحجة محرم صفر ربیع الثانی ربیع الاول جمادی الاول نماز بعثت محرم اعتکاف مولود کعبه ماه مبارک رمضان امام سجاد علیه السلام امام حسن علیه السلام حضرت علی اکبر علیه السلام میلاد امام حسین علیه السلام میلاد حضرت مهدی علیه السلام حضرت ابالفضل العباس علیه السلام ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها پاسخ به احکام شرعی مشاوره از طریق اینترنت استخاره از طریق اینترنت تماس با ما قرآن (متن، ترجمه،فضیلت، تلاوت) مفاتیح الجنان کتابخانه الکترونیکی گنجینه صوتی پیوندها طراحی سایت هاستینگ ایران، ویندوز و لینوکس
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انهار میباشد. http://portal.anhar.ir